Casa Vita in Pijnacker is genomineerd voor de Nationale Houtbouwprijs 2025! Met 101 koop- en (sociale)huur appartementen laat Casa Vita zien dat gezond, duurzaam en betaalbaar bouwen in hout wél kan.
De vakjury noemt Casa Vita een architectonisch indrukwekkend complex met koopwoningen, middenhuur en sociale huur. Gebouwd van CLT-elementen en met een gevel van hergebruikte meerpalen.
“Ik ben trots op de realisatie van het programma met sociale huur en koopwoningen in houtbouw binnen het financiële kader”, zegt Sebastiaan Jansen, creatief directeur en architect bij KOW, in het onderstaande filmpje. “We hebben dat tot de max gedreven met echt wel een heel hoog niveau van architectuur…”
.
.
.
.
Sociaal, natuurinclusief en betaalbaar
Het ontwerp stimuleert interactie tussen bewoners via een gezamenlijke binnentuin, huiskamer en tuinkas. Natuur en biodiversiteit zijn geïntegreerd door groene daken, inheemse beplanting, nestkasten en waterretentievoorzieningen. De bouwkosten bedroegen € 22 miljoen (exclusief BTW), dat is ca. € 2.100 per m² BVO inclusief parkeren. De meerkosten ten opzichte van een traditioneel gebouw met vergelijkbare kwaliteit bedragen ca. 5%.
Publieksprijs
De Houtbouwprijs bestaat uit een vakjuryprijs en een publieksprijs en jouw stem kan het verschil maken! Stemmen kan t/m 13 november en duurt minder dan een minuut. De publieksprijs wordt op 18 november uitgereikt tijdens de Houtdag in Etten-Leur. We hopen daar Casa Vita samen met jullie als winnaar te vieren!
Stem hier op Casa Vita:
https://www.hethoutblad.nl/awards/nationale-houtbouwprijs-2025/casa-vita-pijnacker/